Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Camus-Başkaldıran İnsan Başkaldıran İnsan - %20 indirimli - Pıerre-Lo Camus-Başkaldıran İnsan Başkaldıran İnsan - %20 indirimli - Pıerre-Lo

Camus-Başkaldıran İnsanBaşkaldıran İnsan

Liste Fiyatı : 19,44TL
İndirimli Fiyat : 15,55TL
Kazancınız : 3,89TL
9789750818912
57721024
Camus-Başkaldıran İnsan
Camus-Başkaldıran İnsan Başkaldıran İnsan
Yapı Kredi Yayınları
15.55
Albert Camus 4 Ocak 1960ta bir araba kazasında öldüğünde henüz kırk altı yaşındaydı. Gazeteci, felsefeci, romancı, oyun yazarı Camus, ölümünden iki yıl önce Nobel Ödülü almıştı. Yoksul ve köksüz bu Cezayirli Fransıza göre, trajiklik, öğle güneşi kadar geçici olduğunu bildiği bir mutluluk özleminden ayrı tutulamazdı. Bütün ömrünü tiyatroya adadıysa da (Caligula, Sıkıyönetim, Doğrular), romanları (Yabancı, Veba, Düşüş) ve gazetecilik ürünleri önde gelen bir yazar ve çağının başlıca aktörlerinden biri olarak benimsenmesini sağladı. Kitaplarındaki kahramanlar insanlık durumunun saçmalığına başkaldırırken Camus de Alger républicain ve Combat gazetelerininsütunlarında, demokrasi adına, sömürgeciliğin, komünizmin ya da Franco rejiminin adaletsizliklerine karşı isyan ediyordu. Pierre-Louis Rey,kalemiyle ve giriştiği işlerdeki sebatla koca bir kuşağın vicdanı haline gelmiş bu insanın, mitler yaratan bu hem yalnız hem de dayanışma içindekiyazarın yaşamını ve yapıtlarını yeniden ele alıyor.
 • Açıklama
  • Albert Camus 4 Ocak 1960ta bir araba kazasında öldüğünde henüz kırk altı yaşındaydı. Gazeteci, felsefeci, romancı, oyun yazarı Camus, ölümünden iki yıl önce Nobel Ödülü almıştı. Yoksul ve köksüz bu Cezayirli Fransıza göre, trajiklik, öğle güneşi kadar geçici olduğunu bildiği bir mutluluk özleminden ayrı tutulamazdı. Bütün ömrünü tiyatroya adadıysa da (Caligula, Sıkıyönetim, Doğrular), romanları (Yabancı, Veba, Düşüş) ve gazetecilik ürünleri önde gelen bir yazar ve çağının başlıca aktörlerinden biri olarak benimsenmesini sağladı. Kitaplarındaki kahramanlar insanlık durumunun saçmalığına başkaldırırken Camus de Alger républicain ve Combat gazetelerininsütunlarında, demokrasi adına, sömürgeciliğin, komünizmin ya da Franco rejiminin adaletsizliklerine karşı isyan ediyordu. Pierre-Louis Rey,kalemiyle ve giriştiği işlerdeki sebatla koca bir kuşağın vicdanı haline gelmiş bu insanın, mitler yaratan bu hem yalnız hem de dayanışma içindekiyazarın yaşamını ve yapıtlarını yeniden ele alıyor.
   Stok Kodu
   :
   9789750818912
   Boyut
   :
   12,5x0
   Sayfa Sayısı
   :
   128
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   2016-01
   Çeviren
   :
   Elif Gökteke
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat