Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Kurumsal

 

fatih kitap                                 HACIBURHAN

 

Merhabalar!


Kıymetli Babacığım, Muhterem Dedemin ticaret ve ziraat ile uğraşırdığını anlatırdı. Dedem, babamı 8 yaşında bir gümüş atölyesinde çırak olarak vermiş. Çıraklık kalfalık derken uzun müddet ustasının yanında çalışmış. 1949 da ustasının izniyle memleketimiz Gaziantep'te gümüş kuyumcusu olarak ticaret hayatına başlamış.

1967 yılında İstanbul'a taşınıp, Kapalıçarşı'da Gümüş Tura Kuyumcusu ismiyle açtığı muessesede ortaklarıyla beraber ticari hayatına devam etti. Rahmetli babam Burhanettin Öztop arkadaşları arasında Sarı Burhan lakabıyla anılırdı. 1972 yılında Hac vazifesini ifa edince arkadaşları onu Hacı Burhan olarak anmaya başladılar.

Kendisi çok, hatta aşırı derecede çalışkandı, ve çok zeki idi. O kadar ki alacak verecek defteri tutmaz, kendine ait hesapları kafasında tutardı. Dama oynarken rakibine biri iki taş yedirir ondan sonra oyunu bitirirdi. Domino oynarken atılan taşları takip eder ve rakibinin elindeki taşları bilirdi.

70'li yıllardan itibaren ben de hafta sonu ve yaz tatillerinde kendisine çıraklık yapardım. Bazen akşamları eve iş getirdiğinde ben de kendisine yardım ederdim. Talebelik hayatımın boyunca yaz tatillerimi Kapalıçarşı'daki işyerimizde çalışarak değerlendirdim.

Üniversiteden mezun olunca 90'lı yıllarda ikinci nesil olarak bizler de ticari kadroya katıldık. 1995 yılı Haziran ayında Hacı Burhan Kuyumculuk San ve Tic Ltd Şirketini kurduk. Bu arada İstanbul bize dar geliyor, yurtdışına açılmak istiyorduk. Hiç unutmuyorum babamdan azarlar işiterek, zar zor izin alarak Amerika'ki fuarlara gitmiştim. Konsolosluktan vize almıştım ama babamızdan daha zor izin almıştım. Rahmetli dönüşümde bana çok afra tafra yapmiştı. Ama daha sonra bana sen bu adamlarla nasıl anlaşıyorsun? derdi.

Daha Turkiye'de internet yok iken ilk interneti New Yorkta gördüm. Hatta oradaki bir Web firması bizim Türkiye temsilcimiz olun diye teklifte bulunmuştu.

Aynı yıllarda ilk olarak www.turk.net/oaoztop/ internet adresinde bir web sitesi açtım. Bu site Türkiye'nin İlk İnternet Gümüşcüsü başlığı altında Para Dergisi tarafırdan haber yapıldı.

Türkiye’de gümüş kuyumculuğu alanında ilk profesyonel web sitesi olan www.haciburhan.com domaini ile Hacı Burhan Kuyumculuk için yine bendeniz tarafından hizmete açıldı. Şirket kısa zamanda dünyanın bir çok ülkesine gümüş takı, ara parça ve malzemelerinin ihracatına başladı. Ülkemizden Amerika Birleşik Devletleri'ne gerçekleştirilen gümüş takı ihracatında birinciliği uzun yıllar elimizde tuttuk. Birçok büyük vergi mükellefinin kayıtlı olduğu Nûruosmâniye Vergi Dairesinde vergi rekortmenleri arasında yer aldık.

Babamın isteği üzerine kendim için 2004 yılında Emin Bead & Jewelry ismi ile yeni marka bir oluşturdum.  www.eminbead.com  domaini üzerinden yine başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere yine dünyanın bir çok ülkesine ihracatlar gerçekleştirdim. Emin Kuyumculuk Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin başarıları Maliye Bakanlığı, İMMİB ve İKO tarafından takdirnameler ile taltif edildi.

2011 yılında zımmen şirketin faaliyetleri arasında var olan bilişimi de faaliyet alanımıza ekledik.

Yine aynı yıl içinde perakende gümüş sektörüne hizmet vermek üzere SILVERAN markasını oluşturmaya kararı aldık. Zamanımızın trendi olan perakende e-ticarete daha sağlam adımlarla devam etmek için güvenilir teknik bir altyapıya sahip olan www.silveran.com web sitesini hizmete sunduk.

www.silveran.com da bilişim teknolojileri, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için en etkin biçimde kullanmayı amaçladık. Bu amacımıza ulaşabilmek için internet ve bilişim teknolojilerine de yatırımlar yaptık. www.silveran.com e-ticaret sitesi türünün tek örneği 65 yıllık mesleki ve 20 yıllık bilişim birikimimiz ile en son ve en güvenli yazılımlar kullanılarak hazırlandı. Proje halen başarı ile yoluna devam etmektedir.

Bu sektörlerde elde edilen başarılar yanında, birikim ve markalaşma tecrübelerimiz bizi basım - yayın ve pazarlama sektörüne yönlendirdi. 2012 yılında Kuyumculuk ve Bilişimin yanında internet üzerinden toptan ve perakende yayın pazarlama ve dağıtımı yapma karırını aldık. Zira yayın dağıtım ve pazarlaması bilişim ile çok içiçe olan bir sektör.

Daha önceleri Hz Peygamber SAV'in ve şirketimizin ismine istinaden Emin Kitap adını kullanmak istiyordum. Ancak bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine son anda Fatih Kitap ismini tercih ettim. Zira ilk Fatih ve Fethi müjdeleyen de O SAV idi.

Ve netice olarak... işte Fatih Kitap markasıyla  www.fatihkitap.com  web sitesi ile hizmetinizdeyiz...

Başardığımız her şey Allah-u Teala'dandır; O'nun yardımı, lutf-u ihsanı, keremi olmadan hiç bir şey yapamayız. Hatta muhallebi yerken dişimizi kırarız. O dilerse unu kum, kumu un yapar. Azizi zelil, zelili aziz eder. Bütün Kemal sıfatlar O'nundur. Ben yaptım, ben ettim, diyen kaybeder.

Çalışmak ve gayret bizden, tevfik; başarı ve hidayet Allah'dandır.

Hakkımizda daha fazla bilgi için buraya tıklayın!

Fatih Kitap

Fatih Kitap; Emin Kuyumculuk Sağlık Eğitim ve Bilişim Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketinin yeni oluşturduğu tescilli ticari markasıdır.Kapat