Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Taşrada Var Bir Zaman - %15 indirimli - Aslı Güneş - Z. Tül Akbal Süa Taşrada Var Bir Zaman - %15 indirimli - Aslı Güneş - Z. Tül Akbal Süa

Taşrada Var Bir Zaman

Liste Fiyatı : 16,67TL
İndirimli Fiyat : 14,17TL
Kazancınız : 2,50TL
9789944424806
57724792
Taşrada Var Bir Zaman
Taşrada Var Bir Zaman
Çitlembik Yayınları
14.17
Taşra kavramı üzerine tartışmalarSinemada giderek sayıları artan taşra temalı ya da mekânını taşrada arayan, oraya dönen, taşranın dünyasını öykü dünyası kılan filmlerin tespitiyle çıkıldı yola. Bu sorgulama içinde görüldü ki sadece sinemada değil toplumsal ve kültürel temsil biçimlerinde benzer bir görünümden söz etmek mümkündü. Bu nedenle de bu kitap sorgulamasını daha geniş tuttu.Toplumsal, idari, iktisadi bir mekân ayrımı mıdır taşra? Toplumsal dinamikleri tarif edebilmenin bir karşıtlık kategorisi midir yoksa? Toplumsal dinamiklerin görünümlerini tarifler üzerinden çözmemiz ne kadar mümkündür? Yoksa sık kullanılan tanımlayıcı, tarif edici kavramları yeniden ve yeniden deşmek ve çözümlemek ihtiyacı bir gereklilik midir? Elinizdeki bu kitap sözü edilen sorular etrafında açıklayıcılığı kendinden menkul hale gelen taşara kavramını bir kez daha ele almak ihtiyacı ile oluştu.Bu kitap, Ankara Sinema Derneği tarafından düzenlenen 16. Gezici Film Festivali için hazırlanmıştır.
 • Açıklama
  • Taşra kavramı üzerine tartışmalarSinemada giderek sayıları artan taşra temalı ya da mekânını taşrada arayan, oraya dönen, taşranın dünyasını öykü dünyası kılan filmlerin tespitiyle çıkıldı yola. Bu sorgulama içinde görüldü ki sadece sinemada değil toplumsal ve kültürel temsil biçimlerinde benzer bir görünümden söz etmek mümkündü. Bu nedenle de bu kitap sorgulamasını daha geniş tuttu.Toplumsal, idari, iktisadi bir mekân ayrımı mıdır taşra? Toplumsal dinamikleri tarif edebilmenin bir karşıtlık kategorisi midir yoksa? Toplumsal dinamiklerin görünümlerini tarifler üzerinden çözmemiz ne kadar mümkündür? Yoksa sık kullanılan tanımlayıcı, tarif edici kavramları yeniden ve yeniden deşmek ve çözümlemek ihtiyacı bir gereklilik midir? Elinizdeki bu kitap sözü edilen sorular etrafında açıklayıcılığı kendinden menkul hale gelen taşara kavramını bir kez daha ele almak ihtiyacı ile oluştu.Bu kitap, Ankara Sinema Derneği tarafından düzenlenen 16. Gezici Film Festivali için hazırlanmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789944424806
   Boyut
   :
   14x2,4
   Sayfa Sayısı
   :
   312
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010-01
   Kapak Türü
   :
   Çiğdem Dilbaz
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat