Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Hakkımızda

 FATİH KİTAP

 

Merhabalar!

Fatih Kitap; Emin Kuyumculuk Sağlık Eğitim ve Bilişim Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketinin yeni oluşturduğu tescilli ticari markasıdır.

Şirketimizin faaliyet gösterdiği sektörlerde elde ettiği birikim ve markalaşma tecrübelerimiz, bizi basım yayın ve dağıtım sektörüne yönlendirdi. 2012 yılında kuyumculuk ve bilişimin yanında internet üzerinden toptan ve perakende yayın pazarlama ve dağıtımı yapma karırını aldık. Zira kitap dağıtım ve pazarlaması bilişim ile çok iç içe olan bir sektör.

Bu atılımda birinci gayemiz halkımızın - insanlığın kültürüne, irfanına dolayısıyla medeniyetimize katkıda bulunmaktır. Bu gayeye ulaşmak içinde insanımızı kitap okuma ve okutmaya teşvik etmeyi kendimize ana ilke olarak belirledik.

Şirket olarak diğer bir ilkemiz kaliteli hizmeti; makul fiyat ve cazip fırsatlarla birleştirerek dağıtım ve pazarlamayı bir SAHAF AŞKI ile sürdürmek. Ayrıca bize göre her insan bir kitap, her kitap bir insandır. Kitap, insan kadar. İnsan, kitap kadar değerlidir. İnşallah “Sahaf Bâ insâf” olacağız. “Sahaf Bî insâf” olmayacağız.

Farkındalık oluşturmak; Günümüzde kitap ve yayın sayısı çok artmış, bunun neticesi olarak kitapçılık artık kitap tedarikçiliğine dönüşmüş durumdadır. Ancak tedarikçilik yöntemiyle yapılan kitap satışında teslim süresi bazı kurumlarda 20 - 25 günü bulmakta bu da son kullanıcı için çok uzun bir süredir ve bıktırıcı bir durumdur.

Biz Fatih Kitap ailesi olarak farkındalığımızı bu noktada oluşturmak istiyoruz. Siber çağda 20 günde kitap teslimatının uygun olmadığı kanaatindeyiz. Hedefimiz ödemesi ulaşan siparişleri en kısa sürede kargoya teslim etmek olacak.

Millet olarak yaşamış olduğumuz fetret devrinden çıkıp, yine insanlığın erdem ve medeniyet önderi olabilmek için çok okuyup, çok yazan, fikri hür vicdanı hür nesillerin yetişmesi gerekiyor. Zira Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar...

Geçtiğimiz günlerde ismi bende saklı bir güzel insanla tanıştım. Evimdeki kitapları gördü ve incelemeye başladı. Bana döndü ve "-Kitapları çok seviyorum ama okumayı sevmiyorum" dedi! Bu arkadaş güzel memleketimizin Kuzey sahilinden tatlı bir insan... Yapacak bir şey yok! Tek yapacağımız şey gülmekti. Biz de güldük...

Bir çok firma ağaç dikerek, talebelere burs vererek, eski eserleri tamir ettirerek sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyor. Fatih Kitap olarak bizler de eskimeyen tabirle Içtimai Mesuliyet Çalışma Tasarısını Allah-u Teâlâ’nın yardımı ve insanimizin himmetiyle inşallah İMECE ismiyle hayata geçireceğiz.

İleriki tarihlerde İMECE çalışma tasarısı adı altında ihtiyaç fazlası olan kitaplarınızı GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ulaştırmak için aracı olacağız. Ancak iyi niyetimizin suistimal edilmemesi için de gerekli tedbirleri almamız gerekiyor ve bunun için de zamana  ve kaynağa ihtiyacımız var.

Yine OKU-GÖNDER adında başka bir düşüncemiz daha var ki; bu da sağlam bir altyapıya ihtiyaç duyulan bir proje... Fazla mesai ve ilave bütçe gerektiren hususlar olduğu için hemen gerçekleşmesi mümkün değil.

Niyet hayr Akibet hayr... Çalışmak ve gayret bizden, tevfik başarı ve hidayet Allah'dandır.

 

Saygı ve Muhabbetle

Hakkımizda daha fazla bilgi için buraya tıklayın!

Fatih KİTAP

  FATİH KİTAP
Kapat